EestiEnglishРусскийSuomi

Almedahls – kingiideed

Almedahls kingiideed – vanade heade traditsioonidega Rootsi disainid

1846. aastal alustas Hans H Wesslau linaste kangaste tootmist Örgryte piirkonnas Rootsis Götebori lähedal. Tehas sai tol ajal nime tema tütre Alma järgi. Veel tänaselgi päeval kannab see piirkond nime Almedal. Läbi aastakümnete on Almedahls teinud koostööd mitmete tuntud disaineritega ning loonud hulga klassikaks saanud naturaalsest materjalist laudlinu ja kööögirätikuid. Almedahlsi eesmärk on anda edasi teadmisi ja käsitöö traditsioone tulevastele põlvkondadele, elustades vanu disaine uues kuues. Kasutades Almedahlsi enda sõnu: “oma kollektsioonidega loome me homseid klassikuid”.

Lisaks traditsioonilistele köögirätikutele ja laudlinadele, mis on vahvad kingiideed sõpradele ja lähedastele, pakub Almedahlsi koduosakond ka muid komplekti kuuluvaid köögitarvikuid. Põlled, kandikud, pajalapid, pajakindad, lõikelauad, kuumaalused, kangast ja paberist salvrätikud – need on vaid mõned vahvad kingiideed jõuludeks või sünnipäevaks usinatele perenaistele.

Kõik tekstiilist tooted on valmistatud kangast, mis koosneb 50% linastest kiududest ja 50% puuvilla kiududest. Kandikud, lõikelauad ja võileivaalused on valmistatud lamineeritud puidust, mis muudab tooted kergesti puhastatavaks ja vett taluvaks.

Ärge jätke jõulu- ja sünnipäevakinkide ostmist viimasele hetkele – pange kihvt komplekt emale, õele, vanaemale või sõbrannale kokku juba täna!

Rohkem kingiideid tootja kodulehel.