EestiEnglishРусскийSuomi

AUSTRIA JA ROOMAKARDINAD

Roomakardinad – pehmem ja hubasem alternatiiv ruloole

Roomakardinad on kardinad, mida saab liigutada sarnaselt ruloole süsteemi külje peal asuvast ketist ning mis liiguvad ülevalt alla. Erinevalt ruloost saab roomakardinad valmistada tekstiilist, mis lisab kardinale soojust ja pehmust. Olulisi piiranguid materjalivalikul ei ole, õmmelda saab nii õhemast kui ka paksemast kangast. Vahva idee on ka erinevate materjalide kombineerimine. Näiteks laste tubades võib kardin olla ühevärviline, aga allservas on näiteks triibuline või teist värvi kant.

Roomakardinaid saab teha korrektsele horisontaalsete fiiberpulkadega toestatud süsteemile, mis jätab kardina minimalistlikuks, sirgeks ja kompaktseks. Teine variant on aga kasutada püstpaeltega süsteemi, mis laseb kangal pehmelt kukkuda ning kardinat kokku tõmmates loob romantilisema ja kohevama mulje. Erilist efekti annavad aga vastandvoltidega roomakardinad, mille allserv ei ole sirge, vaid õrnalt volangis. Sellist tüüpi kardinad sobivad suurepäraselt vanadesse taastatud mõisadesse ning klassikalisse interjööri.

Lihtsad roomakardinad sobivad põhiliselt kööki, laste tubadesse ning kontorisse – ühesõnaga ruumidesse, kus akende all on kas laud, riiulid või kapp mistõttu maani kardinad lihtsalt ei mahuks ära. Üldjuhul on ilus roomakardinad kinnitada kas seina peale või lakke, erandkorras võib aga kinnitada ka akna ava sisse.

Roomakardinaid saab teha ka selliseid, mis liiguvad kahte pidi – alt ülesse ja ülevalt alla. Kuigi esmapilgul tundub see mõte mugav ja idee hea, siis tuleks ikkagi konkreetselt vaadata akende mõõtmeid ja kuju ja siis otsustada, kas selline variant on just Teile sobivaim. Kahtepidi liikuva roomakardina miinuseks on see, et alla lastes toetub kogu kangas kas põrandale või aknalauale. Kahtepidi roomakardinate asemel soovitame kasutada hoopis plissee ehk voldikkardinat.