EestiEnglishРусскийSuomi

PANEELKARDINAD

Paneelkardinad – minimalistlik viis hubasuse loomiseks

Paneelkardinad on lihtne ja minimalistlik viis oma elamist kardinate näol täiustada. Kui laines kardinad lisavad toale pehmust ja hubasust, siis paneelkardinad annavad võimaluse erinevatel materjalidel esile tõusta ja ruumi täiustada.

Paneelkardinad on lihtsad, sirge vormiga kardinad, mida valides tasub alati jälgida kanga laiust. Kui kanga laius on 140 cm, siis oleks optimaalne ühest laiusest teha kaks paneeli. Kui kangas on aga topeltlai (ehk kõrgusega 280 cm – 300 cm), siis saame paneeli laiust ise valida selliselt, et materjalikasutus oleks optimaalne ja soovitud pind saaks kaetud.

Paneelkardinad võtavad akna ees vähe ruumi, sest eest ära lükates liiguvad nad tihedalt üksteise taha. Materjalide osas piiranguid ei ole, kasutada saab kõiki kangaid, mis pikkusesse ei veni. Paneelkardinad võib teha kõik ühest ja samast õhukesest materjalist kasutades lisaks varjamiseks seina värvi rulood paneelide taga. Võib aga ka kombineerida kokku sobivaid õhukesi ja pakse kangaid, et päeval oleksid akna ees ühed ja õhtul varjamiseks teised paneelid. Efekti lisamiseks sobivad paneelkardinateks söövitatud kangad ning laserlõigatud kangad.